You are currently viewing דירה מקבלן – טיפים לפני רכישה

מזל טוב! אתם בדרך לעשות את עסקת חייכם ולרכוש דירה בפרויקט מקבלן,אבל לפני שאתם בוחרים את הטפט בחדר הילדים כדאי שתתחילו מההתחלה.
אז מה כדאי ואף רצוי לדעת לפני:

1. מה התקציב העומד לרשותכם? תקציב מוגדר מראש ימנע עוגמת נפש בהמשך הדרך.
מלבד עלות הדירה עצמה כדאי להשאיר סכום נוסף בצד עבור תשלומים לעורכי דין, מיסים והוצאות בלתי צפויות וכמובן לתכנון הדירה בשלב טרום הבנייה ותשלומים שונים לקבלן עבור חריגות מהנסטנדרט ועד לשלבי העיצוב במועד האכלוס עצמו.

2. מחקר סביבתי מעמיק בו תשאלו את כל השאלות על כל מה שמסביב לבית- מה אופי השכונה הרצויה לכם? מי יהיו השכנים שלכם?  כמה זמן ייקח לכם להגיע מהדירה לעבודה?
האם יש בתי ספר\ גנים טובים באזור?

3. כיווני אוויר- לכיווני האוויר יש השפעה משמעותית על עיצוב הדירה ועל החיים בתוכה.
יש אנשים שיעדיפו שדירתם תפנה לכיוון דרום ובכך יזכו לשמש ישירה וחמימות ויש כאלו שיתנגדו לכך בשל הצורך למזג את הדירה לעיתים קרובות יותר. לעומת זאת יש כאלו שיעדיפו זרימת אוויר טובה ולכן יבחרו בדירה הפונה לכיוון מערב וכך הלאה.

4. רצוי לרכוש את הדירה מוקדם ככל שאפשר כדי להצליח לערוך שינויים בזמן מבלי להיכנס לעלויות נוספות של שינויים או לחילופין להתמודד עם נק' החשמל במיקום שהציע הקבלן.
הצעד הכי נכון הוא  להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים כבר בשלב זה. מעצבת פנים טובה ומנוסה בתחום עיצוב דירות הקבלן יכולה לחסוך עלויות מיותרות בכל שלב בתהליך החל משלב טרום הרכישה ועד שלב קבלת המפתח.

5. מפרט טכני- לפני שחתמתם על חוזה הרכישה חשוב מאוד להתעכב על המפרט הטכני, המפרט מלא במאות פרטים משמעותיים בדירה ולפני שאתם חותמים על החוזה יש לכם אפשרות חד פעמית למשא ומתן והכנסת תוספות ושינויים ללא תוספת תשלום מכיוון שהחלטות שתיקחו ברגעים אלו ישפיעו משמעותית על חווית המגורים שלכם בדירה.

6. כשתקבלו את תכניות הבית מהקבלן ותתעמקו בהן ייתכן ותרצו להסיר מחיצה  בכדי ליצור חלל אחד גדול ומרווח או להוסיף מחיצה בכדי למקסם את החלל בו תגורו.
חשוב לזכור כי בדירות קבלן, כל שינוי קטן יכול לגרור עלויות גדולות למשל מבחינת שינויים בחשמל, בתוואי הספרינקלרים וכדומה.  מעצבת פנים מנוסה תדע לצפות מראש היכן עתידות להיות חריגות ולעזור בגיבוש סדר העדיפויות הנכון עבורכם מבין שלל האופציות והאפשרויות.

7. המטבח- המטבח הוא לב ליבו של הבית. ולכל משפחה, לפי החוויה שלה, יש ציפיות שונות ממנו.
יש המעדיפים לבנות אי באמצע המטבח ולוותר על פינת האוכל, יש כאלה שמוסיפים או מורידים ארונות לפי מידת השימוש ויש כאלה שמחליטים להחליף את השיש ולהוסיף עוד נקודות חשמל.
ויש גם כאלה שיחליטו להחליף את הידיות בארונות המטבח וליצור שינוי במינימום הוצאות.
לכל קבלן יש מפרט בסיסי למטבח שאותו מספקות חברות שעמן הוא עובד. תקשורת נכונה מול הספקים השונים היא קריטית לתהליך עבודה תקין, ולעיצוב הדירה בהמשך.

בשורה תחתונה עבודת הכנה טובה בשיתוף מעצבת פנים מקצועית תגרום לכניסה לבית החלומות שלכם להיות קלה ונוחה, לחסוך התעסקויות מיותרות ולהימנע משיפוץ הנכס שלא לצורך.
ועדיין, גם אם נזכרים מאוחר חשוב לדעת  שמכל דירה אפשר להוציא את המקסימום מבלי להיגרר לעלויות גבוהות בעזרת הכוונה של מעצבת פנים מנוסה.

 

WhatsApp chat