You are currently viewing הום סטיילינג

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על המושג שנקרא "הום סטיילינג" – הלבשת הבית. המונח אומנם חדש בארץ יחסית אך בעולם הוא חי ובועט זה שנים. אז מה זה בעצם הום סטיילינג, למה צריך סטיילינג וכיצד עושים את זה? הנה כמה הבהרות וטיפים שיעזרו לכם להבין טוב יותר ולקבל פן אחר של עיצוב הבית.

מה זה הום סטיילינג?

"הום סטיילינג" הוא כאמור "הלבשת הבית" או במילה אחת "וואו" (הכוונה היא למילה המשוגרת מפיהם של האורחים והמבקרים בבית לאחר שהתהליך הסתיים). הום סטיילינג בעצם עושה "מתיחת פנים" לבית, משדרג אותו ו"מלביש אותו". המילים יופי ואסתטיקה הן חלק בלתי נפרד מתיאור המושג אך ההשפעות על הגוף והנפש הינן עמוקות הרבה יותר.

הום סטיילינג מאפשר לנו ליצור הרמוניה בין כל המרכיבים בבית בעזרת פרופורציות נכונות, צבעים, חומרים, תאורה, ריהוט וכדומה. הרי מי מאיתנו לא עילעל במגזנים ועיתוני עיצוב וראה לא פעם את בית חלומותיו. מרבית האנשים אף הגדילו לעשות והגיעו אל החנויות השונות לרכישות אשר בסופו של דבר לא התאימו לבית, לא השתלבו זה עם זה או לא יצרו את המראה שביקשו להגיע אליו. לצערי הדבר כרוך גם בהוצאות מיותרות של כסף וזמן.

על מנת להגשים את הפנטזיה, יש להתאים את גודל הריהוט לגודל החלל, למקם את האובייקטים השונים בצורה הנכונה לתנועת הדיירים ולפתחים השונים בבית, לשלב בחוכמה בין הצבעי הקירות, הטקסטיל (וילונות, כריות) והריהוט ולבחור פלטת חומרים שתשתלב היטב מרמת הריצוף דרך החיפויים השונים ועד התמונות והאביזרים הנילווים.

למה הום סטיילינג?

לעיצוב הבית השפעה גדולה מאוד על מצב רוחינו, מצבינו הפיזי והתפקוד היומיומי שלנו החל מחסכון בזמן ע"י ניצול נכון יותר של החללים בבית והפיכתו לפונקציונאלי יותר ועד השפעות תת הכרתיות של צבעים המעניקים לנו תחושת רוגע ושמחה. מעבר לצרכים אלו, חשוב לנו להגיע לאחר יום עבודה ארוך, אל בית מרגיע ומפנק בו נוכל לחדש אנרגיות ולהטעין את עצמינו לקראת יום חדש.

הבית מייצג אותנו ואת מי שאנחנו ובית שמעוצב נכון, משרה עלינו אווירה טובה ומעניק לנו בטחון. בדיוק כפי שבגד חדש המתאים למידותינו ומחמיא לנו, יעניק לנו תחושה נעימה, כח ואפקטיביות.

מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים?

תהליך עיצוב הפנים הוא תהליך מקיף ויסודי כאשר בשלב הראשון מבצעים שינויים מבניים בפתחים ובחלוקות הפנים וכן במערכות השונות כגון חשמל, מיזוג ואינסטלציה. לאחר שקבענו את גודל החלל ומיקומי הפרוגרמות השונות, ניתן "להלביש" את החדרים השונים. חשוב להבהיר כי כבר בשלבים הראשונים של התכנון, מתקבלות החלטות מהותיות לגבי אופי הריהוט, התאורה, מיקומם וגודלם.

עיצוב פנים לרוב יהיה תהליך יקר יותר וארוך יותר מתהליך ההום סטיילינג אך חשוב להבין כי תכנון וחלוקת חלל נכונה היא הבסיס לעיצוב נכון. בעזרת תכנון מקדים שכזה, מתקיימת התאמה מושלמת בין החלל לאובייקטים השונים בו מבלי להתגמש אל מול נתוני השטח.

איזה סגנון מתחשק לך היום?

אז איזה סוג של בית אתם אוהבים? חם וכפרי או לבן ומודרני? נגיעות של "שאבי שיק" או סטייל "ניו יורק"? אתם חובבי טרנדים או שלא תיפרדו לעולם מהספה של סבתא… מגוון הסגנונות רחב כל כך שניתן לבחור כל סגנון ואף לשנותו בקלות לאחר זמן מה.

קיר בחיפוי טפט בסגנון "רטרו" וצבעים חמים ישנה את החדר כולו אם נחפה אותו בלבנים ישנות מפירוק או במשטח זכוכית מבריקה. כך גם לגבי הריהוט, הצבעים ותמונות. היופי בתהליך ההום סטיילינג הוא שהשינוי נעשה במהירות ובקלות יחסית ואינו מחייב השקעה כספית גבוהה.

חשוב לזכור כי בסופו של היום, הבית צריך לשרת אותנו ולא אנחנו את הבית ולכן חשוב לאורך כל התהליך לשמור על פונקציונאליות הן בבחירת הצבעים והבדים והן ביצירת מקומות אחסון תוך התאמה מלאה לפרופורציות החלל.

אז איך עושים סטיילינג לבית ?

העיצוב מתקיים בכמה מישורים כאשר כל סגנון יטופל באופן אחר באותם כלים כאשר לכל אורך התהליך ישנה חשיבות לשמירה על פרופורציות נכונות, סגנון אחיד והבנת החלל הספציפי.

צבעים –

גיבוש פלטת צבעים המקיימים את הסגנון המבוקש, שילובי צבעים, בחירת האובייקטים והקירות בהם יופיע כל צבע ואיזה מינון מתאים לכל צבע ביחס לחלל.

טקסטיל –

בחירת בדים לאובייקטים השונים כגון וילונות, כריות, שטיחים, מצעים, פרטי ריהוט וריפודים וכו'

תאורה –

הבחנה בין סוגי הארה שונים בהתאמה לכל חלל ואופיו ובחירת גופי התאורה בהתאם לסגנון ולחלל הן מבחינת הגודל והן מבחינת פיזור האור.

חיפויים-

כיום קיימים מגוון חיפויים מעניינים לקירות החל מטפטים, חיפויי עץ, זכוכית, קרמיקה, פסיפסים ועוד כאשר יש לבצע התאמה נכונה למיקום הנדרש בבית ולפעילות המתבצעת בו.

ריהוט –

תכנון ובחירת גודל כל רהיט וסידור כלל הרהיטים ביחס נכון לחלל ולתנועה בו. כל רהיט יבחן הן ברמת הבד, הנוחות, הגודל והמיקום.

אובייקטים –

בחירת וארגון חפצי אומנות, תמונות ואביזרים נילווים המעניקים לחלל את הטאצ' הסופי להשלמת המראה הכללי.

למה לשכור בעל מקצוע לשם כך ?

לעולם לא אשכח את אחת מלקוחותיי אשר הודתה לי ש"הענקתי לה במתנה" 7 מ"ר בדירתה. היא דיברה על כל אותם שטחים בבית אשר אינם מנוצלים כמו שצריך, אינם פונקציונאליים לדיירים ואינם מעניקים תחושה נעימה כלל. בכל בית יש אזור אחד כזה ולרוב אף יותר. כיום, כאשר בקניית דירה משלמים אלפי שקלים על כל מ"ר, חשוב לנצל את הדירה ולממש את מירב הפוטנציאל בה.

חסכון בכסף-

ניצול מקסימלי של שטחי הדירה, בניית מסגרת תקציבית ובחירת החנויות המתאימות לכך.

חסכון בזמן-

ניסיונה של מעצבת הפנים מאפשר בניית תהליך עבודה ממוקד ובחירת אלמנטים באופן מושכל.

גיבוש סגנון –

המעצבת תדע לפרש את האופי והייחוד שלכם לזהות ארכיטקטונית עיצובית ולהמחישה בעזרת צבע, חומר וצורה.

ראייה מרחבית –

הבנה של כל מרכיבי החלל לכדי הפיכתו לחלל הרמוני בפרופורציות הנכונות.

דימיון –

יכולת לדמיין ולתכנן כיצד ישתלבו כל אותם האלמנטים החדשים בבית מתוך הבנה עקרונית של כוחו של כל אלמנט ורמת השפעתו

כושר הבחנה וקבלת החלטות-

הניסיון והמקצועיות מולידים הבנה מהותית של חלל הבית וצרכיו ומאפשרים בחירת האלמנטים השונים בהתאם לכך ולא לפי התאמתם לחלל החנות.

התאמה אישית מלאה –

העבודה מותאמת לבית עצמו ולדייריו כמו תפירת חליפה ע"י חייט. התהליך מתבצע תוך דיאלוג ובחירה משותפת של כלל האובייקטים במקביל לפתרון בעיות קונקרטיות ותנאי השטח.

תהליך ההום סטיילינג הינו תהליך ממוקד הכולל מספר פגישות בודדות בהתאם לאופיו של הלקוח.

זהו תהליך קצר, מהנה ובסופו מתקבל בית משודרג ויפה המתאים לכם ומשקף את אופייכם.

 

מזמינה אתכם ליצור קשר לפגישת ייעוץ חד פעמית שתשנה את ביתכם 050-7870048

 

WhatsApp chat