You are currently viewing חמישה רעיונות לעיצוב הבית

 

עיצוב הבית הוא כבר לא נחלתם של אנשים אמידים או של העוסקים בתחומי העיצוב והאמנות. כיום אנשים מן השורה מתייעצים במעצבי פנים ובמומחי הום-סטיילינג (הלבשת הבית), ותשומת הלב לעיצוב בכלל, גברה מאוד. במאמר הבא תמצאו כמה טיפים לעיצוב הבית, בהם תוכלו להיעזר כשאתם מתכננים את ביתכם או להבין מעט יותר כאשר אתם נעזרים בשירותיו של מעצב פנים.

1. איך להרגיש בבית בדירת קבלן: רכשתם דירה חדשה מקבלן. תתחדשו! כעת, האתגר הגדול הוא כיצד להרגיש בה בבית. בדרך כלל הקבלן נותן לכם אפשרות לשנות כמה דברים בדגמים המוצעים. כדאי לשים לב שנקודות החשמל והאינסטלציה מתאימות לצרכים שלכם, לשחק קצת עם אריחי הקרמיקה המוצעים לבחירה, למשל להניחם בפריסה מעניינת כגון בריקים או פיש-בון או לרכוש אריחי דקור באופן עצמאי וכמובן להוציא את המרב מדגמים שונים של דלתות, מטבח וריצוף שיתנו לבית שלכם את האופי שמתאים לכם ויבדילו אותו מדירות אחרות.

1

2. רעיונות לעיצוב הסלון: הסלון הוא מרכז הבית ולרוב תהליך העיצוב יתחיל ממנו. בסלון אנו מבלים עם שאר בני המשפחה, מארחים ובעיקר לא מתמקדים בפעולה אחת: שינה, רחצה או עבודה. לכן, הסלון מאפשר לנו להעיז ולעבוד עם צבעים, תאורה, טקסטיל ואלמנטים שונים האחד מן השני. הסלון הוא המקום שלכם להתפרע! בחרו קיר אחד וצבעו אותו בגוון נועז, הכניסו כורסא בריפוד משוגע או בחרו גוף תאורה דומיננטי שישווה לחלל כולו מראה ייחודי.

3. רעיונות לעיצוב חדר השינה: כשמעצבת פנים לעיצוב חדר השינה, חשוב לשים לב שיש בו מספיק מקום אחסון לכלי המיטה, המגבות והביגוד. כמו כן, חשוב להקפיד על מיקום הרהיטים בחלל ולבחור רהיטים בפרופורציות מתאימות לחלל תוך יצירת מעברים נוחים ומרווחים. חדר השינה צריך להיות מעוצב בצבעים מרגיעים על מנת לאפשר שינה רגועה ונעימה ולכן שילוב של טקסטיל כגון וילונות ושטיחים יכול לרכך את החוויה בחלל. עוד חשוב לזכור שילדים ובני נוער נוהגים גם לשחק ולהכין שיעורי בית בחדרי השינה שלהם, ולכן חשוב לטפל בכל חדר בהתאם לאדם שמתגורר בו.

B (1)

4. רעיונות לעיצוב המטבח: כיום נהוג לכלול את הסלון ואת המטבח בחלל אחד גדול. גם הבישול הופך למרכזי יותר בחיינו ואנו נוהגים לבלות במטבח יותר זמן, ואלו מובילים לכך שעיצוב המטבח חשוב לא פחות מעיצוב הסלון אם לא יותר. המטבח הוא המפעל של הבית וחשוב שיתוכנן בצורה פונקציונאלית ביותר החל מתכנון יחידות אחסון גדולות ומרובות, מעברים נוחים ועד משטחי עבודה ראויים. כמו כן חשוב ליצור תאורה שוטפת לחלל כולו וכן תאורה ממוקדת למשטחי העבודה עצמם. גם בחירת החומרים במטבח היא קריטית ועליה להיות מותאמת להתנהלות שלכם בחלל. למשל במקרה של משפחה עם ילדים קטנים כדאי לבחור דלתות בחיפוי פורמיקה וניתן לשלב משטחי זכוכית צבעוניים בחיפוי הקיר מעל השיש או בחזית הקלפה העליונה אליה לא יגיעו הילדים בקלות.

5. להלביש את הבית: לאחר שהבית כבר עומד והמפתחות בידינו, מגיע השלב אותו מכנים הום סטיילינג. שלב ההום סטיילינג מעניק לבית את האופי האמיתי ויוצר הרמוניה בין החפצים והחללים השונים של הבית. ההרמוניה נוצרת באמצעות בחירה מושכלת בגופי תאורה, ריהוט, טקסטיל ואלמנטים דקורטיביים אחרים. הסטיילינג הסופי לעיתים הוא זה שיעניק את תחושת ה"וואו" כשאתם נכנסים לבית וצור תחושה של חללים מזמינים ומטופלים. גם אם בתהליך תכנון הבית היו כשלים כלשהם, תוכלו לגשר עליהם בעזרת העמדה נכונה של הריהוט, הארה נכונה שלהם וטישטוש הפגמים בעזרת שימוש בפלטת צבעים מאוזנת אשר תיצור היררכיה נכונה בין האזורים השונים.

WhatsApp chat