כמה עולים שירותיה של מעצבת פנים

ובכן, זוהי שאלת השאלות שמעניינת את כולנו, מהי השורה התחתונה, כמה זה עולה לנו בסופו של דבר.

הייתי שמחה להגיד לכם כמה עולה לכם לעבוד עם מעצבת פנים אך אין זה מקצועי מבחינתי לזרוק מחיר שלא תואם את הדרישות שלכם, הרי כל פרוייקט מורכב מכמה פרמטרים שונים ולכל לקוח דרוש היקף עבודה אחר. רק לאחר פגישת הכרות ביננו אוכל לשלוח לכם הצעת המחיר קונקרטית בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם. אין נוסחת קסם ואין טווח מחירים כללי. מאחורי כל שקל בהצעת המחיר שלי עומדות שעות עבודה שהינן נגזרת של בקשותיכם והיקף הפרויקט כפי שהוצג ונדרש.

עם זאת, אנסה לחלק את העבודה עם מעצבת הפנים לכמה פרמטרים כדי להבהיר את עקרונות התמחור.

פגישת ייעוץ חד פעמית עם מעצבת פנים

פגישת ייעוץ חד פעמית עולה כמה מאות שקלים ומאפשרת להיפגש עם המעצבת בשטח הדירה או העסק ולקבל ייעוץ ממוקד וענייני לגבי נושא קונקרטי או לגבי העיצוב הנדרש לחלל. בפגישה זו אנו דנים בפוטנציאל הגלום בחלל בהתאם לצרכיי הלקוח והתקציב העומד ברשותו. אני מציעה את שלדעתי המקצועית כמעצבת פנים, רצוי לעשות בחלל ואיך לבצע זאת. אנו עוברים על השלבים השונים ואני מפרטת את היתרונות והחסרונות של היקף עבודה כזה או אחר כמובן גם בתיאום מלא עם התקציב הנתון. אנו יכולים גם לבחור בפגישה צבעים, חומרים, חיפויים, אובייקטים וכדומה כך שהלקוח מקבל את כל הכלים ליישם את העצות והדגשים שעולים. בסיום הפגישה נדון כיצד ממשיכים הלאה אם בפרויקט שלם ומלא, פגישות ייעוץ נוספות או ליווי מרחוק.

תכנון ועיצוב פנים

סופו של תהליך התכנון מתבטא בסט תכניות עבודה ושרטוטי פרטים אך התשלום עבור שלב זה אינו מועט וכרוך בכמה אלפי שקלים, זאת בשל העובדה שלתהליך התכנון ועיצוב הפנים יש שלבים התחלתיים חשובים מאוד. בשלבים אלו אנו מגדירים את הפרוגרמה, הצרכים, הדרישות, איפיון של התנהלות היומיום בחלל, ציוד וריהוט נדרש וכל האלמנטים הדורשים פתרונות פונקציונאלים בחלל. לאחר מכן אנו מגדירים קונספט ומגבשים שפה עיצובית שהולמת את הלקוחות. אחרי איפיון כל אלו, נתחיל בסקיצות בהן נבחן את חלוקות החלל הרצויות ונראה איזה "מניפולציות" נדרשות לנו כדי לתעל את החלל לצרכי הדיירים. לאחר שנשב יחדיו ונבחר מבין האופציות את התכנון הרצוי לכם, נבצע בו עוד כמה שינויים קלים ואז נגיע לתכנון הסופי. רק אז, לאחר כל אלו, נפרוט את התכנון לתכניות עבודה מלאות לכל בעלי המקצוע הכרוכים ביישום עיצוב הפנים והגשמת החזון.

הדמיות תלת מידמיות לתכנון הנבחר

לא כל לקוח או כל פרויקט מצריך הדמיות תלת מימדיות ולכן יש לבחון יחדיו האם שלב זה הכרחי ללקוח. יש לקוחות שלא מסוגלים לראות בדימיונם את חלוקות החלל, העיצוב והסגנון, וסימונים אדומים על רצפת החלל ההרוס לא יעזרו אף הם. במצב כזה נדרשת הדמיה תלת מימדית בה התכנון מוצג בשפה ויזואלית נוחה וידידותית. במקרה של עסק או חברה, נדרשת הדמיה תלת מימדית לאישור ההנהלה או המשקיעים וניתן לצרף לה מצגת המפרטת את החומרים והפרטים. הדמיה תלת מימדית של עיצוב פנים לחלל כרוכה בכמה אלפי שקלים ותלויה באיכות ההדמיה ובכמות המבטים. כאמור שלב זה אינו הכרחי אך רצוי.

ליווי בבחירות השונות

כחלק מיישום התכנון והעיצוב יש לבצע בחירות שונות בחללי התצוגה השונים כגון בחירת כלים סניטריים, חיפויים, ריצופים, ריהוט, תאורה וכדומה. שלב זה מניסיוני הוא השלב המבלבל ביותר עבור לקוחות מפאת המבחר העצום המוצע לפניהם ולכן רצוי לשכור את שירותיה של מעצבת פנים כדי שזו תוכל להביא אתכם לחנויות המתאימות לסגנונכם ובמיוחד לתקציב שלכם. הליווי כולל סיורים במספר חנויות בהתאם לצורך ויאפשר למעצבת הפנים למקד אתכם ולעזור לכם להגיע להחלטה ולבחירה הנכונה תוך ראיה כוללת של החלל, האלמנטים בו, התקציב והסגנון. כל רגע בו המעצבת עוזרת לכם להתמקד ולבחור הוא רגע בו אתם חוסכים כסף עבור שיטוט אינסופי בחנויות השונות ו/או בחירת אובייקטים שאינם מתאימים לכם. לכן ההשקעה בשלב זה כרוכה בכמה מאות ואלפי שקלים אך קריטית להצלחת הפרויקט. ניתן לקיים ימים בודדים של ליווי בבחירות או כחלק מפרויקט שלם.

פיקוח על בעלי המקצוע

ברגע שבעלי המקצוע קיבלו לידיהם את התכניות השונות, מתחיל שלב יישום העיצוב והמציאות לפעמים מפתיעה את התכנון ועלולה לשנותו. המציאות יכולה להתגלות בדמות צינור או עמוד שלא ניתן להזיז במפתיע או לחילופין בעל מקצוע שהחליט להיות יצירתי מדי ולשנות את התכנון מבלי להיות מודע להשלכות הבאות אחריו. לכן שלב הפיקוח של מעצבת הפנים וקשר ישיר שלה עימם במהלך כל שלבי העבודה הוא קריטי למען השגת התוצאה הרצויה, בלוחות הזמנים הנתונים ובגמר ראוי וטוב. שלב זה גם הוא כרוך בכמה אלפי שקלים ותלוי גם במיקום הפרויקט וגודלו. במידה ואתם מחליטים לוותר על שלב זה ולבצע את הפיקוח על בעלי המקצוע ללא מעצבת פנים, עצה שלי היא לשכור את שירותיו של מנהל עבודה או מפקח כלשהו שכן יבצע את העבודה הזו אחרת תאלצו להיכנס למצבים מאוד מבלבלים שאינם תואמים את יכולותיכם המקצועיות או לחילופין יגזול מכם זמן יקר שאין ברשותכם.

פרמטרים נוספים

בנוסף לשלבים אלו אשר בינם לבין עצמם יש תתי תמחורים (ליווי חלקי לעומת מלא, פיקוח צמוד או נקודתי וכדומה) יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על המחיר כגון מרחק הפרויקט ממיקומה של המעצבת, ליווי מלא או חלקי הכרוך בשעות רבות של תמיכה טלפונית או במיילים, מספר הפגישות וכדומה. במידה והתקציב נוגבל ניתן להגביל את מספר הפגישות ובכך להתמקד, לייעל את העבודה ולחסוך בעלויות.

אשמח להיפגש לפגישת הכרות ללא תשלום – 050-7870048

 

WhatsApp chat