You are currently viewing עיצוב חדר ילדים

יותר מכל אנו מעוניינים להעניק לילדינו את החיוך, החיבוק ואת כל האפשרויות להתפתחות תקינה וטובה. בשל כך אנו רוצים לעצב עבורו את העולם שלו, החדר שלו, בצורה הטובה ביותר עבורו.
עיצוב חדרי ילדים הוא תחום אהוב עליי במיוחד מכיוון שבחדרי הילדים איננו מחוייבים לחוקיות הצורות, הצבעים והחומרים שאנו כל כך אוהבים לראות ולהשתמש בהם בחללים אחרים בבית. בחדרי הילדים העיצוב מתבקש לעלות לרמות גבוהות יצירתיות ותעוזה ולאתגר את החלל במניפולציות חכמות ונועזות.

עיצוב חדר ילדים בהתאמה אישית

רצוי לעצב את החלל סביב אופיו של הילד ולהתאים את הצבעים והצורות לתחביביו השונים. יש לבחור נושא אחד שולט בחלל ולבנות סביבו סיפור, פלטת צבעים וסגנון עיצובי של צורות וחומרים. לדוגמא גלישה, כדורסל, רובוטריקים, פיות וכו'. בעיצוב החדר אנו בונים לו עולם ייחודי רק שלו בו הוא יוכל לפתח והגדיר את אישיותו ודרכו להתמודד עם העולם.

תכנון חדר ילדים

יש לתכנן את החדר כך שיתן מענה הולם לכל הפונקציות השונות המתקיימשות בחדר – שינה, אירוח, למידה, משחק, אחסון ואף אכילה וחשוב לקחת בחשבון שהרגלי השהייה בו ישתנו במהירות בעוד הילד גדל. בהתאם לכך כדאי לייצר ריהוט מודולרי אשר מהווה מעבר לפתרון אחסון חכם, גם אלמנט משחקי לילד.
במקביל יש לתת מענה לכל האביזרים הטכנולוגיים הנדרשים בהווה ובעתיד ולאפשר מרחב משחקים ואינטראקציה חברתית מכל הסוגים.

שקט אקסטרים

אל תפחדו להעז. חדר ילדים הוא כמו סט בסרט קולנוע ואפשר לבנות בו עולם שלם תוך הקצנה של פרופורציות, צורות, צבעים וחומרים. אפשר לצייר על הקירות גלים גדולים שיתנו תחושה של ים תוך שילוב גלשנים כשולחן עבודה או שטיח בדוגמת חול ים. אפשר לייצר טבעת גדולה צמודת תקרה בכל היקף החדר ולתלות ממנה רשת כמו סל גדול. את הרצפה אפשר לחפות במשטח פי.וי.סי כמו במגרש כדורסל ולסמן את הצורות הנדרשות בגוון אחר.
חשוב לזכור כי מחשבה יצירתית צריכה להתקיים במקביל למחשבה על הבטיחות. יש להשתמש בחומרים שאינם רעילים, בפינות מעוגלות, חומרים עמידים בפני נזקים, גבהים בטיחותיים ואלמנטים המעוגנים לקירות.

בחירת צבעים לחדרי ילדים

בעזרת פלטת צבעים שנגדיר מראש נוכל למקד את הנושא שבחרנו ולהתאים את פרטי הריהוט, הטקסטיל וחיפויים השונים באופן מדויק יותר.
חשוב לזכור כי הילדים גם ישנים בחדרים אלו ולכן לא להשתמש בצבעים עזים או מקושקשים יותר מדי באזור המיטה. גירויים מיותרים יגרמו לעצבנות או חוסר ריכוז.
ניתן לצבוע קיר אחד או שניים בצבע לוח, צבע מגנט, צבעי נצנצים או לשלב בקירות מדבקות והדפסים שונים. את צביעת הקירות אפשר ליישם בכמה גוונים– חלוקת הקיר לשליש תחתון, מרכזי ועליון ובחירת 3 גוונים שונים של אותו הצבע. לחילופין אפשר לצייר פס היקפי או שניים כהמשכי לקו החלון.

אחסון בחדרי ילדים

קופסאות אחסון יכולות להשתלב היטב כרהיט בחדר לדוגמא כספסל עם מזרון מעל או כקרונות רכבת על הקיר. ניתן גם לחלק את קופסאות האחסון לצבעים וליצור מהם קשת של גוונים. אך הכי חשובה היא הפונקציונאליות. יש לאפשר שליפה מהירה ונוחה של הפריטים המאוחסנים וכמובן תוך שמירה על בטיחות.

טקסטיל ותאורה בחדרי ילדים

בעזרת וילונות, טפטים ושטיחים מעצבת הפנים תוכל לעדן את החדר ולהעניק לו תחושה רכה ומחבקת. את בד הוילון נוכל לשלב כאהילים לגופי תאורה שונים היוצאים מהקיר או מהתקרה ולחילופין ליצור צורות משחק מאותו הבד. גופי תאורה שונים הם קריטיים בחללים בהם מתקיימות פונקציות שונות ובמיוחד חשובים בחדרים בהם ישנים, לומדים, נחים ומקיימים פעילויות חשובות כל כך. תכנון תאורה נכון מאפשר לנו להתאים את רמת ההארה לכל אזור ולכל פונקציה ובכך למקסם את היכולות של הילד בתוך החדר ומחוצה לו.

 

הילדים שלנו זה כל עולמנו, וכפי שאנו רוצים להביא אותם לעולם טוב יותר, כך נרצה ליצור עבורם את הבית החם והעוטף מכל. עבור הילד, החדר שלו, הוא כל עולמו ולכן חשוב מאוד ליצור עבורו עולם עשיר, מחבק וכמובן בטיחותי. חדר ילדים הוא לא רק מקום לישון בו אלא מקום להגדרה עצמית, להתפתחות וגיבוש אישיות. אל תהססו להעז ולצאת עם הילד לעולם הפנטזיה בעולמו הקטן. עצבו עבורו את העולם הטוב ביותר עבורו.

WhatsApp chat