You are currently viewing עיצוב חדר שירותים

כולם כבר יודעים שהרעיונות הטובים ביותר מגיעים בזמן השהייה בשירותים. אחרים מרגישים שחדר השירותים מעניק להם מפלט מהסביבה ומגדירים את השהייה כזמן החשוב ביותר עבורם. כך או כך, עיצוב שירותים אינו מסתכם בעיצוב פונקציונאלי ואני ממליצה לנצל את ההזדמנות לייצר בחלל זה מה שלא הייתם מאפשרים לעצמכם לעשות בחדר השינה או בסלון, החל מבחירת הצבעים ועד בחירת הצורות והאובייקטים השונים. גודלו של התא מתעתע אך לא כדאי להקל ראש בעיצוב נכון של חלל זה שיכול בין רגע להכניסה לחייכם רוגע, הומור או אסתטיקה.

כלים סניטריים

סוג הכלים הסניטריים יותאם לסוג החלל כגון שירותי אורחים לעומת שירותים בחדר רחצה ואמבטיה. בחללים משולבים, ניתן לבחור בין אמבטיה למקלחון, למקם 2 כיורים סמוכים זה לזה בחללים גדולים המיועדים לכמה משתמשים, אסלה תלויה או בידה וארון אחסון לעומת מדפים פתוחים. כמו כן יש להתאים את סוגי וגדלי הכלים לדיירי הבית לדוגמא דירה המיועדת לזוג צעיר מחוייבת להכיל בחדר הרחצה אמבטיה ולא רק מקלחון, ובחדר רחצה המשולב בחדר כביסה נמקם כיור גדול ופרקטי לכביסה ביד.
כפי שדבר ראשון שתבצע מעצבת פנים בעיצוב דירה אנו מחלקים את החלל לפונקציות השונות, כך גם בחלל השירותים נמקם את הכלים הסניטריים בהתאם לגודל החלל והפתחים בו. חשוב ליצור מעברים נוחים ומרווחים בין הכיור לשירותים, בין הדלת לחלון, בין האמבטיה לארון וכן כניסת ויציאות אוויר ואור כראוי.

ריצוף חדר שירותים

ריצוף חללים רטובים מחייבים אותנו ריצוף אנטי סליפ מחוספס למניעת החלקה. במידה ואנו מעצבים שירותי אורחים שהינם קטנים ומכילים כיור ואסלה בלבד, נוכל להמשיך את אותו הריצוף של שאר הבית לתוך חלל זה או לחילופין לייצר חלל מובדל משמעותית משאר הבית ומייצר דרמטיות או הפוגה קומית.
ריצוף השירותים יותאם לגוונים שנבחר לכל החדר. לדוגמא בשירותים בעלי אפקט דרמטי נוכל להשתמש בריצוף שחור עם מעט ברק. בסגנון פרובנס נוכל לייצר ריצופי פסיפס משושים או ריצוף דמוי דק. ובמידה ונרצה להשקיע בסגנון הכפרי נוכל לרצף בעץ אמיתי מסוג טיק המיועד לשימוש ביאכטות.

חיפוי קירות שירותים

בחללים קטנים הנטייה היא לבחור בחיפוי אריחים בהירים אך כדי ליצור אפקט מעניין יותר ניתן לשלב צבעים עזים או כהים מבלי לחשוש. אפשר לבחור חיפוי כהה לקיר אחד דומיננטי או כפס היקפי או בפס אנכי במרכז האסלה. ניתן לבחור שני סוגי חיפויים ולשלב בינהם במינון נכון ומושכל. החיפויים יכולים להיות שונים זה מזה בצורה ובגוון. לסגנון כפרי ניתן לבחור אריחים קטנים, מלבניים וקטומים בקצוות ולחפות בצורת "בריקים". בחללים גדולים ומודרניים ניתן לחפות באריחים גדולים עם פסי קישוט מאלומיניום.

צבעים בעיצוב שירותים

כיום קיימים בשוק צבעים המיועדים לשימוש בחללים רטובים והשימוש בחיפויים קרמיים פוחת ופוחת. ניתן לחפות את הקיר בגובה מינימלי באזורים בהם ממוקמים הכלים הסניטריים אך בשאר הקירות לצבוע בצבע המיועד לחללים רטובים ודוחה עובש ופטריות. ניתן לחפות באריחים בהירים ומעליהם לצבוע בגוון עז אותו ניתן לצבוע בכל עת ובקלות יחסית ובכך לשדרג ולשנות את החלל עם הזמן.
שחור הוא צבע נהדר לחללים רטובים אך חשוב להבין כי המים בארץ מלאי אבנית וכל חיפוי או כלי סניטרי כזה או אחר בגוון שחור עלול לא להשמר לאורך זמן. במקביל על ריצוף שחור נראה הרבה יותר אבק מאשר על כל ריצוף אחר.

אחסון בשירותים

מדפים פתוחים עם מגבות מגולגלות, סלסלאות קש עם סונים גושניים, מגרת כביסה, ארון תלוי או סולם במבוק לתליית מגבות, כל אלו פתרונות אופציונאליים לאחסון בחלל השירותים והרחצה. כדאי לא להעמיס ביחידות גדולות וכבדות ולחלק את מוצרי האחסון למספר מקומות, לדוגמא באזור האסלה ניתן לייצר מתלה או נישה לאחסון ניירות הטואלט באופן גלוי ודקורטיבי או לחלופין במקלחון או באמבטיה ניתן לייצר נישה לשמפו ותכשירים.

מעצבת תאורה לשירותים

יש לחלק את התאורה לתאורה פונקציונאלית מעל המראה ולתאורה דקורטיבית. תאורה פונקציונאלית נדרשת בחללים בהם השירותים משולבים בחדרי הרחצה. אז נמקם גוף פלורסנטי מעל המראה ותאורה בתקרת החלל בצורת ספוטים או גוף צמוד תקרה.

בשירותי אורחים ניתן לעומת זאת לייצר תאורה מעניינית, דקורטיבית ופחות פונקציונאלית כדי ליצור עניין, דרמטיות או תחושה רומנטית וכפרית. לשם כך ניתן למקם ספוט אחד מוגן מים ברצפה, גוף תאורה יורד בפינת הקירות ליצירת צללים וטקסטורות או תאורה נסתרת מאחורי המראה.

 

עיצוב חדר שירותים כמו עיצוב הבית , יכול לאפשר לכם אסקפיזם מושלם. הוא יכול להעניק תחושה של מועדון הומה, ספא מרגיע ומפנק, מלון אקסלוסיבי או כל הגדרה אחרת שתחפצו בה. מעבר לכך, עיצוב נכון יכול להשפיע על מצב הרוח שלכם כמו בכל חדר אחר ולעיתים אף יותר כך שפעם הבאה שאתם נכנסים לשירותים, תחשבו על מגוון האפשרויות כיצד אפשר לשדרג אותו. בטוחה שתמצאו לא מעט

WhatsApp chat