בסלון המודרני בתקופתנו, הקיר החשוב ביותר מסלון הוא הקיר עליו תלוי מסך הטלוויזיה אשר אליו נשואות העיניים. ניתן לעצב את קיר המסך בכמה דרכים כאשר חשוב לזכור שלא להעמיס יתר על המידה באופן שיכביד על הראייה.

עיצוב קיר המסך בעזרת נישת גבס

אופציה אחת רווחת מאוד, היא בניית נישת גבס בולטת, מעין מסגרת היקפית עבה למסך עם תאורה שקועה נסתרת מסביב או לחילופין ניתן לעבות את הקיר כולו ולייצר גומחה למסך . אומנם הדבר מגביל אותנו לגודל מסך מקסימלי אך במקביל מאפשר ליצור מראה נקי ומודרני ללא בליטות.

עיצוב קיר המסך תוך שימוש בעץ

אופציה נוספת היא שימוש בעץ. ניתן לחפות את קיר מסך הפלזמה במשטחי עץ מחורצים, מכורסמים או חתוכים צורנית בלייזר. לחילופין ניתן לייצר סיפרייה או כמה יחידות אחסון למכשירים, מערכות, דיסקים ועוד. יחידות האחסון יכולות להתשלב עם קומפוזיצית המסך ויכולות אף לההפך למשטח המסתיר את המסך במקרה של אירוח חברים.

טרנדים בעיצוב קיר למסך טלוויזיה

כיום ישנם מספר טרנדים עיצוביים רווחים בעיצוב קירות הסלון, כגון חיפוי הקיר בלבנים מפירוק ליצירת מראה מחוספס, חיפוי בטפט מעוטר ליצירת מראה רומנטי או גרפי, צבע שונה משאר הקירות בבית או עיצוב בעזרת פרטי נגרות בצבעים וצורות שונות.

כך או כך, כדאי לשלב תאורה נסתרת ליצירת עומקים ותחושה של חיפוי מרחף או לחילופין ספוטים עליוניים בקבוצות של 2 או 3 נק'. הספוטים יכולים להיות שקועים בקרניז מגבס עליון או בעזרת פס צבירה עם ספוטים או ספוטים צמודי תקרה. תאורה זו תוכל להשתנות בעזרת דימר וחשוב לא ליצור מצב של סינוור המסך והצופים בו.

טיפ חשוב ביותר !!

כיצד מחשבים את גודל המסך הרצוי לפי מרחק נתון מהמסך?

יש למדוד את המרחק מהמסך בס"מ , לחלק ב-2.54 (המרה מאינצ'ים לסנטימטרים) ואז לחלק בפקטור של 4 (ניתן לרדת לפקטור של 3 או לעלות לפקטור של 5).
משמע אם המרחק של הספה מהמסך הוא 4 מ' (400 ס"מ) אזי גודל המסך הרצוי הינו 40 אינצ' ויכול לגדול עד 52 אינצ'ים.

WhatsApp chat