עיצוב מסעדה איטלקית

 עיצוב מסעדה איטלקית – תמונות 

 צמד המילים "מסעדת איטלקית" נקשר בעיני הצרכן הישראלי להרבה יותר מאשר מנת פסטה: בין אם הסועדים מגיעים להפסקת צהריים במסגרת העבודה או לבילוי עם חברים בשעות הערב – הכנסת האורחים והאווירה החמה הם חלק בלתי נפרד מחוויית האכילה. איך מביאים אותם לידי ביטוי במסגרת עיצוב מסעדה איטלקית?

עיצוב החוויה במסעדה איטלקית

מסעדות איטלקיות רבות מנסות להעביר דרך העיצוב מסרים בסגנון "לא צריך להחתים דרכון כדי ליהנות מחוויה אותנטית נוסח איטליה". את המסר הזה אפשר לתרגם בעת עיצוב מסעדה איטלקית למספר סגנונות:

עיצוב בסגנון כפרי –

עיצוב מסעדות איטלקיות בהשראת אזורי הכפר של טוסקנה, יכלול שימוש מרובה בעץ כמו למשל חיפויים, שולחנות וכיסאות מעץ. לצד השימוש בריהוט מעץ אפשר להשתמש במפות משובצות (לחובבי הזאנר), צמחיה ואקססוריז נילווים להשלמת אווירה פסטורלית כמו ענפי גפן שמשתלשלים מהקירות, תמונות וחפצי אמנות תואמים.

עיצוב באווירה יוקרתית –

כאשר רוצים לשדר אווירה יוקרתית, כדאי להשתמש במאפיינים ובחומרי גלם שמייבאים מאיטליה המעניקים שיק אלגנטי כגון  שיש יוקרתי, ריהוט עור, רלגי מתכת דקות וקווים נקיים.

מעבר לבחירת החומרים, גם לבחירת המוזיקה יש חלק חשוב בעיצוב האווירה הרצויה בחלל כולו וכן למיתוג ולעיצוב הגרפי של התפריט והאלמנטים השונים בחלל.

תכנון אזורי הישיבה

הסגנון האיטלקי מזכיר במובנים מסוימים את הסגנון הים-תיכוני: גם בחום האנושי וגם בהווי החברתי הנוצר מסביב לשולחן. מכיוון שהחברה היא חלק מרכזי בחוויית הבילוי, בעת עיצוב מסעדה איטלקית חשוב לתת לה במה באמצעות תכנון אזורי ישיבה קבוצתיים.

עיצוב התאורה במסעדה איטלקית

התאורה מסייעת להדגיש את הקונספט העיצובי שנבחר יחד עם מעצבת הפנים של המסעדה, בין אם מדובר בעיצוב כפרי או מודרני. כך למשל לצורך יצירת אווירה חמה במסעדת בית קפה איטלקית, נוכל לעשות שימוש במנורות קיר עתיקות בגוון אור צהוב מעומעם, או במנורות רחוב ישנות לתאורה אינטימית. שימוש בגופי תאורה דקורטיביים ושילוב של מקורות אור נסתרים שמתיישבים עם הקונספט הנבחר, יוסיפו ממד חדש של עניין לחלל.

אז נכון שהסועדים שמגיעים למסעדה איטלקית מצפים למצוא בתפריט מאכלים מסורתיים כמו פיצות, פסטות וטירמיסו. במובן הזה עיצוב מסעדה איטלקית דומה להכנת פיצה: הבסיס אולי דומה – אבל התוספות (העיצוביות) הן אלה שיכולות לעשות את ההבדל ולהבליט את המסעדה שלכם…

WhatsApp chat