יש אנשים החוששים לבחור לביתם פריט כזה או אחר בטענת גנאי שהוא מייצג "טרנד חולף" אולם אני טוענת ש "למות משעמום" זה נורא לא פחות. החוכמה היא ליצור חלל המשקף את מי שגר בו ולבחור פריטים שיגרמו לו לחייך מאושר בכל יום מחדש. תוספת פריט עיצובי או נגיעה של צבע יכולים לשדרג ולשנות כל חלל בין רגע וללא השקעה כספית גדולה.

אז תאזרו אומץ ותרשו לעצמכם להעז…

קבלו את חלקה הראשון של רשימת הטרנדים הנבחרים שעוטפים אותנו מכל כיוון ומסתמן שלא יעלמו כל כך מהר

הצורות הגאומטריות –

בטקסטיל, בגופי תאורה, בטפטים ובריהוט, הצורות הגאומטריות מאתגרות את העין, המחשבה והטכנולוגיה ליצירת פריטים מרהיבים ומהפנטים.  פריטים אלו מעניקים לנו את הסדר וניקיון הצורני ומאפשרים להתרכז בקומפוזיציה, בצבע ובחומר.

7e8ded2400dd3e1dfebe663fd14d1736

www.vibia.com

שחור, שחור ועוד שחור –

השחור יוצא מהבגדים ומשתלט על כל החלל, החל מתקרות שחורות לתחושת חלל אינסופי, רצפות שחורות בהשראת המסתורין של חיי הלילה, כריות שחורות וחיפויי קיר בטקסטיל יוקרתי, גופי תאורה שחורים ליצירת ניגודיות עם האור הבוקע מהם ובעיקר שימוש במתכות וחומרים תעשיתיים בגימור שחור מט מחוספס.

tine k home sohva

 www.tinekhome.com

 

זהב ונחושת – הוד והדר

ללא ספק איש השנה המרבה ליצור פריטים בגימור זהב ונחושת הוא טום דיקסון. הזהב תמיד היה נוכח אך נשמר לחללים יוקרתיים במיוחד המשלבים מסורת ומותרות. כיום ניתן לראות פריטים בגימור זהב בחללים נגישים יותר,  ולרוב בשילוב הצבע השחור המדגיש ומעצים את נוכחותו. הנחושת לעומת זאת חוזרת אלינו אחרי עשרות שנים ומשתלבת בצורה טבעית ביותר החל מחללים פסטלים רכים ועד שחורים חללים יוקרתיים. גם הזהב וגם הנחושת מיצגים יוקרה קלאסית במיטבה ומובדלים שמים וארץ מפריטי הפלסטיק אליהם הורגלנו בעשורים האחרונים.

4869b6fc-cf7a-4565-ba05-329f99eee41d

 www.tomdixon.net

 

צבעוניות פסטלית  מעושנת –

הפסטלים חוזרים בגימורים מעושנים המאפשרים להם לצאת מחדרי הילדים אל חדרי המגורים ובשילוב פרטי עץ ונחושת מיצרים חללים מחוכמים, חמים ומזמינים. בפלטה זו ניתן להבחין בגוונים – ורוד עתיק, אפרסק דהוי, צהוב בננה, ירוק פיסטוק, ירוק מנטה, טורקיז, תכלת, סגול חציל כאשר מומלץ לשלבם עם אפורים בגוונים שונים.

067df2498dc20bba221205c040d9dd8d

www.bloomingville.com

 

טקסטים–

אותיות לועזיות, מספרים, אייקונים וקומפוזיציות גרפיות מחליפות או מעשירות את פרטי האומנות בחללים המודרניים ומאפשרים עיצוב עדכני, נגיש ודינמי המעלה חיוך. אצלי בבית אני נוטה להחליפם בתדירות גבוהה בהתאם לתקופה, לזמן ולקומפוזיציה הרצויה מכיוון שהדבר פשוט, מהיר וקל לעשיה.

1

www.theresesennerholtshop.se

 

פח, רשתות ותעשייה –

השימוש במתכות במגוון גימורים והחזרה לעיסוק בחומרים הטבעיים מחזיר אותנו למאה הקודמת, למפעלים ישנים, למחסן של אבא, ללול של סבא ובעיקר לחומרים כהים, אפורים, בקומפוזיציות גאומטריות המאפשרים לנו ליצור פריטים במראה תעשייתי. בניגוד לפריטי וינטאז' שהיו אופנתיים בעשור הקודם והיו מלאים בצורות מתעגלות ורכות, בעשור הזה עברנו מהאזור של סבתא לאזור של סבא ונוקשות החומר הזו מחממת את הלב לא פחות.

butik1

www.madamstoltz.dk

 

Nordic style – סגנון תעשייתי רומנטי

על העיצוב הנורדי, אחת האהבות הגדולות שלי, אפשר וראוי לכתוב מאמר בפני עצמו. בעצם כל הטרנדים שנכתבו מעלה כלולים, מושפעים או נוצרים מהסגנון הנורדי. הסגנון מתאפיין בפונקציונאליות ופשטות המתבטאת בקווים נקיים ושימוש בחומרים בסיסיים גסים כאשר כל אלו עטופים ברכות נשית וחלומית, גרפיקה פשוטה וצבעוניות קרה.

3980679_orig (1)

ss14_13

  www.housedoctor.dk

הסגנון הנורדי מתאפיין בשימוש רב במתכת- ברזל טבעי, פח ורשתות, שילוב של לבן חלומי, שחור רווי ופסטלים מעושנים, הדפסים של צורות גאומטריות, אותיות לועזיות, מספרים ואייקונים.

בקיצור, כל מה שנכון ועדכני להיום…

למי שעדיין לא התאהב כמוני ולא מכיר ולא מבין מה הקשר בין ישראל הלוהטת לעיצוב מארצות הקור (סקנדינביה / דנמרק / נורבגיה / שבדיה) או שחושב שעיצובי סקנדינבי מסתכם באיקאה, כדאי לחכות לניוזלטר הבא.

WhatsApp chat